DŮM JÓGY V HLAVICI je bývalá selská usedlost na okraji obce Hlavice (v Podještědí, u Českého Dubu) v hornaté krajině s mnoha lesy, v krásném prostředí, mimo přelidněné turistické oblasti. Skládá se z několika nově zrekonstruovaných budov.

Místo ze všech stran obklopují atraktivní oblasti Podještědí, Máchova kraje, Lužických a Jizerských hor a Českého ráje.


Areál Domu jógy v Hlavici využívají zejména skupiny se zájmem o alternativní životní styl, různé duchovní směry a podobně. Je ovšem vhodný i pro individuální a rodinnou rekreaci. Vše je zařízeno v rodinném duchu.

V areálu se nachází: pokoje k ubytování ve dvou budovách, kuchyň, jídelna s krbem, dva sály na programy a cvičení, čajovna a sauna (pro 4-6 osob).
Venku je k dispozici velký travnatý dvůr, pískoviště pro děti, ohniště a louka.

Pobyt vám i vašim dětem mohou zpestřit naše 4 milé kočky.

 

Kapacita ubytování: 52/59* lůžek

* pouze v letním období
Ubytování v Hlavním domě: 6 podkrovních pokojů s vlastním WC a sprchou, jeden dvoulůžkový, čtyři čtyřlůžkové pokoje a jeden šestilůžkový; bývalý byt (apartmán) s dvěma pokoji (dvoulůžkový a čtyřlůžkový) se společnou koupelnou s vanou a samostatné WC
Ubytování nad čajovnou: 5 pokojů s vlastním WC a sprchou, čtyři čtyřlůžkové s dřevěnou pavlačí a jeden šestilůžkový
V hlavním domě je kromě pokojů k ubytování i kuchyň a jídelna s krbem.

Přednostně vždy obsazujeme pokoje v hlavní budově.

Pokud by kapacita nestačila, můžeme nabídnout i ubytování v rekonstruovaném výminku, kde jsou dva pokoje (nahoře čtyřlůžkový a dole třílůžkový) se společným sociálním zázemím v přízemí (pouze v letním období).
 

Pro cvičení/programy jsou k dispozici 2 sály: menší 55-70*m2 v hlavní budově, větší s podiem v budově bývalé stodoly 130m2. Oba sály mají celodřevěný strop i podlahu a jsou vybaveny pomůckami pro cvičení Iyengar jógy nebo Spirální jógy.
(* malý sál spolu s masérnou)

Stravování: Pro hromadné akce (12 osob a více) zajišťujeme kvalitní vegetariánskou stravu, plnou penzi (snídaně, oběd, večeře) nebo oběd a večeře a ráno před cvičením čaj. Jiné rozložení jídel, než je obvyklé pro jógové kurzy, je pouze otázkou domluvy.

V prostorách přestavěného chléva je v přízemí ČAJOVNA s kachlovými kamny. V čajovně můžete zakoupit drobné občerstvení: cukrovinky, oříšky, slané pečivo, studené a teplé nápoje (vaříme dobrou kávu, čaje různých druhů, dále nabízíme minerálky, stolní vody, kvalitní ovocné a zeleninové šťávy, pivo, víno atd.)

V hlavní budově  usedlosti je možné zdarma WIFI připojení k internetu.

V budově velkého sálu je k dispozici SAUNA s ochlazovacím bazénkem pro skupinku do 6 osob. K saunování dostanete osušku, cena je 500 Kč za skupinu na hodinu.

 
Zajímavosti v okolí:

Okolí je vhodné pro pěkné procházky a výlety do přírody, cykloturistiku, houbaření apod. - zvlněná krajina, lesy, krásná příroda.

Nedaleko (3 km) je téměř liduprázdný bývalý vojenský prostor Ralsko-Bezděz, kde najdete rozsáhlé lesy, louky, romantická údolí s borovicemi a pískovcovými skalami. Je zde možno využít síťcyklostezek.

Dále jsou pak v dosahu Hlavice: zajímavý skalní útvar Čertova zeď, historické městečko Český Dub s johanitskou komendou sv. Zdislavy (součást prohlídky expozice Podještědského muzea), hora Ještěd s charakteristickou věží a lanovkou, město Liberec s nejstarší zoologickou zahradou v ČR, slavnou botanickou zahradou a dalšími pamětihodnostmi (liberecká radnice na Šaldově náměstí, Valdštejnské domky, Severočeské muzeum, Aquapark, lunapark a IQ park v centru Babylon Liberec, iQlandia a další), vlek pro vodní lyžování ve Stráži pod Ralskem či Mnichově Hradišti, přírodní zábavní areál Šťastná země v Radvánovicích u Turnova, Průrva Ploučnice u obce Noviny pod Ralskem, Bílé kameny (zvané též Sloní skály) u Jitravy, pískovcové skály, hrady, zámky a zříceniny (Sychrov, Mnichovo Hradiště, Ralsko, Lemberk, Valečov, Frýdštejn, Malá Skála, Hrubý Rohozec, Valdštejn, Hrubá Skála atd.) a další zajímavá místa Máchova kraje, Českého ráje, Jizerských a Lužických hor.